Calculator funderingstechniek
Calculator bij een specialist in funderingstechniek. Bereken uitdagende bouw- en infraprojecten en leg de basis voor een sterke uitvoering.
Waar woon je, heb je gewoond of zou je graag willen wonen?
Tijdens mijn studie heb ik een halfjaar in Helsinki gewoond. Dat was een geweldige ervaring waar ik nog steeds met veel plezier aan terugdenk.
En uiteraard ben ik daar niet gewoon naartoe gevlogen. Ik ben samen met een van mijn beste vrienden met de auto die kant op gereden. Een mooie roadtrip en vervolgens een halfjaar in Finland wonen. Daar hebben we een ontzettend goede tijd gehad.
Waar mogen we je ’s nachts voor wakker maken?
Eigenlijk nergens!
Ik hou van sushi, Italiaans en vleesgerechten en de huisgemaakte appeltaart van mijn vriendin. Maar als je mij daar midden in de nacht voor wakker maakt, word ik daar toch niet heel blij van. Dus: laat mij maar lekker slapen en bewaar dat lekkere eten gewoon voor overdag.
Wat moeten mensen echt van je weten?
Ik hou van boeiende verhalen en ben gek op bijzondere ervaringen.
Als iemand iets unieks heeft meegemaakt, een bijzonder verhaal heeft of een onverwachte route heeft afgelegd, dan vind ik dat interessant. Ik onthoud dat soort verhalen ook goed.
Misschien zegt dat ook wel iets over waarom ik mijn werk zo leuk vind. Ik ben oprecht nieuwsgierig naar mensen. Niet alleen naar wat er op hun cv staat, maar vooral naar het verhaal erachter.
Ik ben Dirk Jan Wit en woon in Sint Pancras. Samen met mijn vriendin ben ik in mijn vrije tijd druk met mijn drie kinderen. Of het nu gaat om een Pokémonbeurs, avondje gamen, een voetbalwedstrijd op zaterdag of een fanatieke rematch in de tuin: ik doe graag mee. Al moet ik eerlijk zeggen dat ik die laatste steeds vaker verlies.
Mijn grootste hobby is al jaren auto’s. Vroeger zat ik vooral met mijn handen in de techniek: sleutelen, repareren en verbeteren. Tegenwoordig laat ik het sleutelen wat vaker aan anderen over en geniet ik vooral van het rijden. Een mooie route door Nederland, Duitsland of Italië, liefst met zo min mogelijk snelweg, daar kan ik echt van genieten.
Van doen naar ondernemen
Op school was ik vroeger niet bepaald de ideale leerling. Stilzitten, luisteren en leren uit een boek waren niet echt mijn favoriete bezigheden. Ik wilde vooral doen. Daarom begon ik met MBO 4 Bouwkunde. Daarna toch nog doorgestroomd naar HBO Technische Bedrijfskunde.
Achteraf gezien was dat een mooie combinatie. Deze opleidingen hebben een belangrijke basis gelegd voor wat ik nu doe. Na een aantal jaren in loondienst als technisch detacheerder begon het steeds meer te kriebelen. Ik wilde het graag zelf gaan doen. Op mijn eigen manier, vanuit mijn eigen normen en waarden en met een eigen bureau.
In 2011 ben ik samen met Gideon en BK Ingenieurs begonnen met BK Professionals. Dat is uiteindelijk uitgegroeid tot wat we vandaag kennen als Prefound.
Wat ik mooi vind aan mijn werk? De gesprekken met mensen. Ik ben nieuwsgierig naar het verhaal achter iemand. Waarom heeft iemand bepaalde keuzes gemaakt? Wat drijft iemand? Waar krijgt iemand energie van? En aan de andere kant: waarom onderneemt een opdrachtgever zoals hij onderneemt en wat maakt een organisatie succesvol?
Ik luister graag, vraag door en probeer vooral de verbindingen te leggen die een ander misschien niet direct ziet. Want een goede match gaat wat mij betreft verder dan een mooi cv of een openstaande vacature.
Investeren in duurzame relaties, daar geloof ik in. Niet alleen kijken naar wat vandaag nodig is, maar bouwen aan relaties waar beide kanten ook op de lange termijn iets aan hebben.